Спална соба кабинет дизајн

CHONGWEI INTERIOR DESIGN CO., LTD. се наоѓа во Taiwan производство, снабдување и извоз Спална соба кабинет дизајн со искусен и професионален тим, имаме извезуваат нашите производи на многу земји и региони низ целиот свет. Покрај тоа, нашите производи имаат добар углед кај нашите клиенти. Ве молиме контактирајте не сега!
Цело време, ние се нагласи развојот и да воведе нови

Спална соба кабинет дизајн

производи на пазарот секоја година. Нашите производи се продава добро во странство на пазарот, како што се Америка и Европа, и се позитивно оценета од страна на клиентите. Ние ги извршуваат управување начело на "квалитет е супериорен, служба е врховен, репутација е првиот", и искрено ќе се создаде и да го споделат успехот со сите clients.We добредојде да ни се обратите за повеќе информации и со нетрпение очекуваме да работиме со вас!
 • Спална соба кабинет дизајн - 010-30-1
Спална соба кабинет дизајн - 010-30-1 Спална соба кабинет дизајн - 010-30-1 Спална соба кабинет дизајн - 010-30-1
Спална соба кабинет дизајн
модел - 010-30-1

Мејдај Спална соба
Meidai спалната соба е дизајнирана во природна,едноставен скандинавски стил.Таа користи удобен и светлиот тон на земјата како примарна шема на бои која се меша со благата и деликатна текстура на дрво.Да се ​​биде едноставен и спонтан,тоа може да направи простор изгледа топло и доброто.Централната табла е комбинација на системската табла и мек тапацир со испружена кожа како мулти-материјален украс,која го збогатува и варира просторот.Предните плочи на фиоката од кабинетот за навлаки се сечат во посебен облик.Тенкиот слот кој делува како скриени рачки може да ја намали употребата на хардвер и да се претстави едноставен,уреден стил.

 • Димензија:
  Headboard(W 158cm x D 8cm x H 97.5см),Склопена база на кревети(Ш 157 см х Д 191.5cm x H 27cm),Кабинет за седење(W 57cm x D 38cm x H 47cm),Облека маса(W 60cm x D 44.4cm x H 170cm),Облека стол(W 37cm x D 37cm x H66cm,назад висина 38см)
 • E1-V313:Низок формалдехид,доказ за влага,непропустлив,Отпорен на гребење,Отпорен на абење и отпорен на пламен
 • Вратата и фиоката напред:18мм Е1-Системска табла V313
 • Заднина и фиока дното:8мм Е1-V313 одбор со табла заврши
 • Еџ бенд:Дебели ABS-профили се вртат околу панели и врати
 • Слајд железнички:Отстранлив,целосна-продолжување,мек-затворање слајдови со топчести лежишта. (MIT:KingSlide)
 • Панта:Сите отстранливи шарки на вратите се меки-затворање шарки. (MIT:KingSlide)
 • Земја на потекло:Тајван
CHONGWEI INTERIOR DESIGN CO., LTD.
010-30-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
CHONGWEI INTERIOR DESIGN CO., LTD.
Спална соба кабинет дизајн производителот и Спална соба кабинет дизајн снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bestparticleboardfurniture.com
010-01-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHONGWEI INTERIOR DESIGN CO., LTD.
Спална соба кабинет дизајн производителот и Спална соба кабинет дизајн снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bestparticleboardfurniture.com
010-06-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHONGWEI INTERIOR DESIGN CO., LTD.
Спална соба кабинет дизајн производителот и Спална соба кабинет дизајн снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bestparticleboardfurniture.com
010-10-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHONGWEI INTERIOR DESIGN CO., LTD.
Спална соба кабинет дизајн производителот и Спална соба кабинет дизајн снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bestparticleboardfurniture.com
010-13-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHONGWEI INTERIOR DESIGN CO., LTD.
Спална соба кабинет дизајн производителот и Спална соба кабинет дизајн снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bestparticleboardfurniture.com
010-17-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHONGWEI INTERIOR DESIGN CO., LTD.
Спална соба кабинет дизајн производителот и Спална соба кабинет дизајн снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bestparticleboardfurniture.com
010-22-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
CHONGWEI INTERIOR DESIGN CO., LTD.
Спална соба кабинет дизајн производителот и Спална соба кабинет дизајн снабдувач, исто така, фабриката берза дистрибутер - над 5.100 купувачи околу светот во bestparticleboardfurniture.com
010-26-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings